fbpx
Jak powstaje tatuaż - nasza relacja, tworzenie tatuażu krok po kroku. Tworzenie tatuażu od początku, jak zrobić tatuaż.

Jak powstaje tatuaż – nasza relacja, tworzenie tatuażu krok po kroku.

SPIS TREŚCI WPISU

Tatuaż to sztuka trwałego zdobienia ciała, która polega na wprowadzeniu barwnika pod skórę, aby stworzyć obraz lub wzór. Proces powstawania tatuażu składa się z kilku etapów.

Po pierwsze, konsultacja z tatuatorem: przed rozpoczęciem procesu tatuażu, zazwyczaj należy skonsultować się z tatuażystą. Tatuator może pomóc w wyborze wzoru, pomóc w określeniu miejsca na ciele, w którym chcesz umieścić tatuaż, pomóc w wyborze odpowiedniej, dobranej anatomicznie wielkości a także porozmawiać z Tobą o jakichkolwiek przeciwwskazaniach do wykonywania tatuażu.

Kolejnym krokiem jest projektowanie tatuażu.  Pierwszym krokiem jest wybór projektu tatuażu, określenie swoich preferencji co do wzoru. Następnie przed samą sesją tatuator wraz z klientem tworzy autorski projekt, który dopasowuje do miejsca, pod względem wielkości i anatomii.
Następnie umieszcza się go na skórze w wybranej lokalizacji.

Następnie przechodzimy do przygotowania skóry. Przed rozpoczęciem wykonywania tatuażu, skóra musi zostać przygotowana. W tym celu tatuatorzy oczyszczają skórę alkoholem lub innym antyseptykiem, aby odtłuścić i oczyścić powierzchnię oraz zapobiec ewentualnym infekcjom. Następnie odbija się kalkę wzoru, który finalnie ma zostać wytatuowany.

W końcowym etapie następuje przygotowanie stanowiska. Artysta musi przygotować narzędzia oraz stanowisko, w tym igły, maszynki do tatuażu, farby oraz wszelkie niezbędne akcesoria.


W tym artykule zobaczysz jak krok po kroku powstaje tatuaż.

ODRYSOWYWANIE
KALKI

Najważniejsza chwila przed przystąpieniem do wykonywania tatuażu. Od dobrego odbicia wzoru, chcąc nie chcą zależy też dalsza praca, skupienie wymagane 🙂

GOLENIE
WŁOSKÓW

Niestety, nawet najdrobniejsze włoski musimy potraktować maszynką do golenia. Gładka skóra jest niezbędna do komfortowej pracy. Nic się nie haczy i nie ciągnie.

PRZYMIERZANIE
WZORU

Przymierzamy wzór tatuażu do skóry, sprawdzając czy odbije się on poprawnie. Każdy wzór należy dobrze skalibrować, zwłaszcza w trudnych miejscach aby dobrze pasował.

ODBIJANIE
WZORU

Przyłożoną do skóry kalkę musimy dobrze odbić, tak aby każda najmniejsza kreska odbiła się na skórze. Z każdej strony musimy odpowiednio docisnąć kalkę do skóry.

POPRAWIANIE
ODBICIA

W każdych miejscach, w których kalka mogła odbić się nieco słabiej, musimy jeszcze raz docisnąć jej elementy. Proces chwilę trwa, ale efekt zdecydowanie jest tego wart.

ODRYWANIE
KALKI

Po dokładnym odbiciu wzoru na skórze, musimy delikatnie odkleić kalkę. Robimy to delikatnie i powoli, aby uniknąć rozmawania wzoru.

KONTROLA
ODBICIA

To jest ten moment, w którym sprawdzamy dokładność odbicia wzoru. Jest to też pierwsza chwila, w której klient może sprawdzić jak prezentuje się wzór w danym miejscu.

PRZYGOTOWANIE
STANOWISKA

Stanowisko przygotowujemy zawsze przed rozpoczęciem pracy z kalką. Po jej odbiciu przychodzi czas na dobór odpowiednich igieł i ewentualnie kolorów.

PIERWSZE
KRESKI

Najbardziej stresująca chwila dla klientów, którzy nie mają jeszcze żadnego tatuażu. Później już okazuje się, że nie jest tak źle i schodzi piewszy stres.

KONTUR
TATUAŻU

Pracę zwykle zaczynamy od konturów. Wyjątkiem są tatuaże realistyczne, w których konturu nie zaznacza się przy użyciu tuszu. Kontur jest bardzo ważnym elementem tatuażu.

WYKONYWANIE
KONTURU

Klienci często pytają czy dłużej trwa wykonywanie konturu czy wypełnień. Niestety nie ma na to pytanie jednoznacznej odpowiedzi. Zależy to od rodzaju wypełnień i ich powierzchni.

ROZMIARY
KONTURU

Często zdarzają się wzory, w których do wykonania konturu używamy różnego rozmiaru igieł. Łączenie grubszych i cieńszych kresek, daje zdecydowanie ciekawszy efekt.

KOLOR
KONTURU

Zdecydowanie najbardziej popoularnym kolorem używanym do konturów jest czany, jednak nic nie stoi na przeszkodzie aby zrobić kolorowy kontur – jeśli tylko pasuje do zamysłu projektu.

WYPEŁNIANIE
WZORU

Po zakończeniu pracy z konturem, przychodzi czas na wypełnienia. Wypełnienia mocno wpływają na przestrzenność wzoru oraz dodają mu wyrazistości. W tym przypadku pełnią one rolę cieniowania.

RODZAJE
WYPEŁNIEŃ

Tatuaże wypełniamy na różne sposoby, w zależności od stylu oraz projektu. Wypełniamy kolorem np. cartoon, cieniowaniem standardowym np. realistyka czy też whip shading – jak na załączonym zdjęciu.

DODATKI DO
TATUAŻU

Po zakończeniu wypełnień, możemy kończyć pracę z tatuażem – w przypadku niektórych wzorów. Jednak w większości przypadków wykańczamy jeszcze wzór kolorem białym. Nadając mu świetlistość i wyrazistość.

OCZYSZCZANIE
TATUAŻU

Po zakończeniu pracy, oczyszczamy świeży tatuaż ze wszystkich resztek tuszu oraz kosmetyków używanych w trakcie sesji i zakładamy specjalny okład kojący na kilkanaście minut.

OSTATNIA
KOSMETYKA

Końcowa kosmetyka zależna jest od użytej formy opatrunku końcowego. W przypadku folii samoprzylepnej nie jest ona potrzebna. Jeśli używamy zwykłej folii, smarujemy tatuaż specjalną maścią.

OPATRUNEK
FOLIOWY

W trudnych miejscach np. łokieć, stosujemy opatrunek ze standardowej folii oddychającej. W pozostałych przypadkach używamy specjalnej folii oddychającej samoprzylepnej, która jest niemal niewidoczna na skórze.

PIELĘGNACJA
TATUAŻU

Teraz zaczyna się już twoja rola. Pamiętaj, że praca tatuatora to dopiero 50% pracy. Cała reszta zależy od odpowiedniej pielęgnacji. Koniecznie przeczytaj!
→ przejdź do artykułu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *