fbpx

• FAQ – PIERCING •​

Na termin można umówić się – telefonicznie, mailowo, przez media społecznościowe (FB, Instagram) lub osobiście w studio.

Zachęcamy do przeczytania oddzielnego artykułu poświęconego kwestii przygotowania się do sesji  piercingu → przejdź do artykułu

Samo przekłucie to dosłownie sekunda. Jednak cały zabieg nie sprowadza się tylko do tego. Cały zabieg składa się przede wszystkim z przeprowadzenia ankiety, przygotowania stanowiska, wyznaczenia odpowiednio (anatomicznie) miejsca przekłucia i dopiero później przystąpienia do samego zabiegu. Można powiedzieć, że średnio zabieg potrwa około 20-30 minut.

Możesz wskazać jakie przekłucie ma zostać wykonane – przykładowo, że ma to być „helix”. Jednak dokładne miejsce przekłucia wyznacza piercer, aby było ono poprawne anatomicznie oraz wizualnie.

W zależności od wybranego przekłucia, obowiązują różne czasy gojenia. Wielokrotności wykonane w czasie jednej wizyty wydłużają ten czas. Zatem czas między sesjami najlepiej określi piercer w czasie konsultacji.

Nie do zabiegu piercingu nie stosujemy znieczulenia, ponieważ wpływa to na odczucia po zabiegu i utrudnia procesy gojenia.

Należy stosować się do zaleceń otrzymanych od piercera po zabiegu.

Zawsze w czasie pierwszego kontaktu musisz zaznaczyć, że nie jesteś jeszcze osobą pełnoletnią.

PIERCING – granice wiekowe dla różnych przekłuć to 14/16/18 lat. Jeśli nie masz jeszcze 18stki, to koniecznie przed umówieniem terminu, upewnij się, że wybrane przekłucie nie ma granicy wiekowej. Wyjątkiem są standard lobe, które wykonujemy od 7 roku życia – w szczególnych wypadkach możemy wykonać wcześniej lub odmówić przekłucia – decyduje tutaj świadomość młodego klienta, ponieważ to głównie dziecko będzie musiało na nowe kolczyki uważać i o nie dbać.

ZGODA / OBECNOŚĆ OPIEKUNA – wszystkie osoby niepełnoletnie muszą posiadać zgodę opiekuna prawnego na zabieg, zarówno tatuażu jak i piercingu. Zgoda musi zostać wypisana na naszym formularzu – można odebrać w studio bądź zgłosić się z prośbą o przesłanie online. Przy zabiegach u osób poniżej 16 roku życia wymagana jest obecność opiekuna. Obecność opiekuna pomiędzy 16 a 18 rokiem życia wymagana jest także przy niektórych zabiegach (piercing, tatuaż) – prosimy dopytać o to w czasie kontaktu.

Oczywiście! Można zakupić u nas bon lub voucher na tatuaż, piercing lub laserowe usuwanie tatuażu. Minimalna kwota vouchera jest dowolna – jednak minimalna cena za tatuaż do 200 PLN, na piercing obowiązują kwoty przekłuć według aktualnego cennika a na laserowe usuwanie tatuażu kwota ustalana jest indywidualnie.

Do vouchera można dopłacić, natomiast nie zwracamy niewykorzystanej kwoty w gotówce.

Pracujemy na najwyższej jakości tytanowej biżuterii. W zależności od potrzeb podiadamy także biżuterię z PTFE czy bioplastu.

Przykładamy największą wagę do bezpieczeństwa w trakcie zabiegów. Zabiegi przeprowadzane są w sterylnych warunkach, paracujemy na sprzęcie jednorazowego użytku, elementy użytku wielokrotnego są sterylizowane w autoklawie a elementy niewymienne (np. kable) zabezpieczane jednorazowymi ochronkami foliowymi. Więcej o autoklawie → przeczytasz tutaj

Wiele osób zadaje to pytanie z uwagi na miejsce zamieszkania – zwykle konsultacje przeprowadzamy online lub telefonicznie. Do większości zabiegów nie jest wymagana osobista konsultacja. Wyjątki mogą stanowić przekłucia customowe, indywidualne kompozycje oraz problematyczne zabiegi.

Absolutnie nie ma takiej możliwości. Pracujemy na sterylnej biżuterii tytanowej, której rozmiary dobieramy anatomicznie pod klienta. Biżuteria podstawowa jest wliczona w cenę zabiegu. Istnieje także możliwość zakupu biżuterii ozdobnej, którą można także stosować na świeże przekłucia.

Pierwsze kolczyki wykonujemy dzieciom, które są już w 100% świadome swojej decyzji. Dziecko musi zdawać sobie sprawę z tego, że zabieg jest bolesny, że o świeże przekłucia należy dbać. Musi również wiedzieć, kiedy dzieje się coś niepokojącego aby bezzwłocznie zgłaszać wszystkie nieprawidłowości, a także pamiętać, aby przypominać rodzicom o regularnym czyszczeniu świeżych przekłuć. Średnio można powiedzieć, że  dziecko powinno mieć +7 lat.