fbpx
FAQ tattoo - najczęściej zadawane pytania. Blog o tatuażu, blog o piercingu, blog o laserowym usuwaniu tatuażu. Artykuły i informacje tatuaże, piercing, laser. Wszystko o piercing, tattoo, laserowe usuwanie tatuażu. Propaganda Tattoo Poznań

• FAQ - TATUAŻE - PYTANIA I ODPOWIEDZI •

Na termin można umówić się – telefonicznie, mailowo, przez media społecznościowe (FB, Instagram) lub osobiście w studio. Umawiając termin w studio należy przygotować pieniądze na wpłatę zadatku za wybrany termin, w wypadku skorzystania z innej metody kontaktu informacje o płatności podawane są w czasie rozmowy.

Zadatek odliczany jest od końcowej ceny tatuażu. Wpłata zadatku jest obowiązkowa. Jest on potrzebny do pełnej rezerwacji terminu oraz jest gwarancją jego dotrzymania. Istnieje możliwość przełożenia sesji na 7 dni przed wyznaczoną datą. W przypadku niepojawienia się na sesji zadatek przepada – pokrywa on między innymi koszt materiałów zużytych do przygotowania stanowiska.

Zachęcamy do przeczytania oddzielnego artykułu poświęconego kwestii przygotowania się do sesji tatuażu → przejdź do artykułu

Długość sesji uzależniona jest od wielkości oraz skomplikowania projektu, jak i również od stylu, który wybierzemy. Czas trwania sesji jest również od takich czynników jak kondycja skóry klienta. Nie wyceniamy pracy godzinowo, wyceniamy konkretny projekt i prace. Sesja może trwać zarówno 2 godziny jak i 6 godzin – zależy to od powyższych czynników.

Projekt przygotowujemy bezpośrednio przed sesją, wraz z klientem. Daje to klientowi możliwość aktywnego uczestniczenia w procesie tworzenia, przekazywania na bieżąco swoich sugestii i uniknięcia wszelkich nieporozumień. Nie przesyłamy projektów online oraz nie projektujemy tatuaży do wykonania w innym salonie.

Jeśli zaczynamy duży projekt to pierwsze sesje mogą odbyć się nawet dzień po dniu – z uwagi na to, że możemy na każdej sesji wykonać elementy oddalone od siebie. W momencie, gdy na nowej sesji będziemy zbliżać się czy nachodzić na poprzednio tatuowane miejsce, wtedy musimy zachować odstęp dwutygodniowy.

Nie zalecamy środków przeciwbólowych a przede wszystkim znieczulaczy (a przede wszystkim na sesję dłuższe niż 1,5h) — może i nie czuć nic na skórze, ale pod skórą czuć… i to piekielne szczypanie. To nie jest nicą czego nie da się przeżyć, inaczej nikt by tego nie robił. Znieczulenia niestety bywają niebezpieczne i niosą za sobą ryzyko wstrząsu anafilaktycznego. Oprócz tego mogą powodować rozmiękczanie skóry, nadmierne zaczerwienienie, pieczenie i uporczywe swędzenie. Stosowanie znieczulenia wydłuża i znacznie utrudnia gojenie tatuażu. Zwiększa bolesność tatuowanego miejsca oraz może powodować ubytki w tatuażu. Nie zaleca się również samodzielnego stosowania kremów znieczulających np. Emla . Oprócz powyższego ważne jest również to, iż przy zastosowaniu maści trzeba wykonać opatrunek okluzyjny powodujący odgniecenia i zaparzenie skóry – znacznie utrudniające proces tatuowania.

Zachęcamy do przeczytania oddzielnego artykułu poświęconego kwestii pielęgnacji świeżego tatuażu → przejdź do artykułu

Zawsze w czasie pierwszego kontaktu musisz zaznaczyć, że nie jesteś jeszcze osobą pełnoletnią.

PIERCING – granice wiekowe dla różnych przekłuć to 14/16/18 lat. Jeśli nie masz jeszcze 18stki, to koniecznie przed umówieniem terminu, upewnij się, że wybrane przekłucie nie ma granicy wiekowej. Wyjątkiem są standard lobe, które wykonujemy od 7-8 roku życia (zalecany wiek to 12 lat) – w szczególnych wypadkach możemy wykonać wcześniej lub odmówić przekłucia. Decyduje tutaj świadomość młodego klienta, ponieważ to głównie dziecko będzie musiało na nowe kolczyki uważać i o nie dbać.

TATUAŻ – jest możliwość wykonania tatuażu od 16 roku życia. Jednak wymagana jest konsultacja, ponieważ nie każdy wzór oraz nie w każdym miejscu wykonamy tatuaż u osoby niepełnoletniej. Wymagana jest pisemna zgoda na naszym formularzu lub pisemna zgoda i obecność opiekuna prawnego w studio.

LASER –  jest możliwość wykonania laserowego usuwania tatuażu osobom poniżej 18 roku życia. Jednak wymagana jest wcześniejsza konsultacja z opiekunem. Wymagana jest pisemna zgoda na naszym formularzu lub pisemna zgoda i obecność opiekuna prawnego w studio.

ZGODA / OBECNOŚĆ OPIEKUNA – wszystkie osoby niepełnoletnie muszą posiadać zgodę opiekuna prawnego na zabieg, zarówno tatuażu jak i piercingu. Zgoda musi zostać wypisana na naszym formularzu. Przy większości zabiegów u osób poniżej 18 roku życia wymagana jest obecność opiekuna.

Oczywiście! Jak najbardziej możemy podjąć się odświeżenia starego tatuażu. Pod warunkiem, że jego stan zostanie przez nas uznany za dobry (np. w przypadku napisów, nie każdą krzywiznę da się wyrównać). Wymagana jest konsultacja przed umówieniem terminu, osobista wizyta bądź rozmowa online.

Jak najbardziej. Jednak ważna jest świadomość, że nie każdym wzorem można przykryć stary tatuaż. Jeśli poprzedni wzór jest bardzo ciemny, niestety odpadają delikatnie cieniowane wzory i jasne kolory. Dla lepszego efektu, możemy zalecić sesję laserowego usuwania tatuażu – ilość sesji uzależniona będzie od tego jak ma wyglądać nowy tatuaż. Po laserowym usuwaniu tatuażu, mamy zdecydowanie szersze pole manewru a i klient nie jest już ograniczony przy wyborze nowego wzoru i stylu.

Oczywiście! Można zakupić u nas bon lub voucher na tatuaż, piercing lub laserowe usuwanie tatuażu. Minimalna kwota vouchera jest dowolna – jednak minimalna cena za tatuaż do 200 PLN, na piercing obowiązują kwoty przekłuć według aktualnego cennika a na laserowe usuwanie tatuażu kwota ustalana jest indywidualnie.

Do vouchera można dopłacić, natomiast nie zwracamy niewykorzystanej kwoty w gotówce.

Używamy tylko i wyłącznie produktów najwyższej jakości, od renomowanych producentów. Nasze produkty posiadają odpowiednie certyfikaty, atesty oraz karty charakterystyki. Dopuszczone są na rynek europejski. Są wielokrotnie i dogłębnie sprawdzane oraz testowane pod względem bezpieczeństwa użytkowania i kontaktu z tkanką ludzką. Aktualnie korzystamy głównie z palety World Famous Ink.

Przykładamy największą wagę do bezpieczeństwa w trakcie zabiegów. Zabiegi przeprowadzane są w sterylnych warunkach, paracujemy na sprzęcie jednorazowego użytku, elementy użytku wielokrotnego są sterylizowane w autoklawie a elementy niewymienne (np. kable) zabezpieczane jednorazowymi ochronkami foliowymi. Więcej o autoklawie → przeczytasz tutaj

Wiele osób zadaje to pytanie z uwagi na miejsce zamieszkania – zwykle konsultacje przeprowadzamy online lub telefonicznie. Do większości zabiegów nie jest wymagana osobista konsultacja. Wyjątki mogą stanowić covery, poprawki, niektóre przekłucia oraz trudniejsze zadania (np. zakrywanie blizn). O konieczności umówienia się na rozmowę w studio informujemy w czasie ustalania szczegółów. Możesz zatem umówić się online – oczywiście, jeśli wolisz wpaść do studio – zapraszamy serdecznie!

Zachęcamy do przeczytania oddzielnego artykułu poświęconego kwestii objawów standardowych i niepożądanych → przejdź do artykułu

Zachęcamy do przeczytania oddzielnego artykułu poświęconego kwestii „biotatuażu”, tatuażu tymczasowego → przejdź do artykułu

Zachęcamy do przeczytania oddzielnego artykułu poświęconego kwestii laserowego usuwania tatuażu → przejdź do artykułu

Jak najbardziej! U nas możesz zapisać się na vege tatuaż. Zachęcamy do przeczytania oddzielnego artykułu poświęconego kwestii wegańskiego tatuażu → przejdź do artykułu