fbpx
Pierwsze chwile po tatuażu objawy normalne i niepożądane - PROPAGANDA TATTOO & PIERCING | Studio tatuażu i piercingu Poznań. Tatuaże artystyczne, dobre studio, najlepsze studio w Poznaniu. Tatuaże realistyczne, realistyka, oldschool, cartoon, dotwork, sketch. Tatuaże portrety realistyczne, zwierzęta, kolorowe tatuaże.

Objawy po wykonaniu tatuażu – czyli czego się bać a czego nie trzeba.

SPIS TREŚCI WPISU

Prezentujemy najczęściej występujące reakcje skóry po wykonaniu tatuażu. Nowo wykonany tatuaż może czasem przyprawić o ból głowy, zwłaszcza jeśli zobaczymy u siebie niespodziewane objawy. Poniżej prezentujemy reakcje skórne, które należą do normalnych i nie trzeba się ich obawiać.

★ ZASINIENIA ★

Jak przygotować się do sesji- PROPAGANDA TATTOO & PIERCING | Studio tatuażu i piercingu Poznań. Tatuaże artystyczne, dobre studio, najlepsze studio w Poznaniu. Tatuaże realistyczne, realistyka, oldschool, cartoon, dotwork, sketch. Tatuaże portrety realistyczne, zwierzęta, kolorowe tatuaże.

Siniaki występują w miejscach najdelikatniejszych, najczęściej towarzyszą tatuażowi wykonywanemu na żebrach, stopach, dłoniach oraz w okolicach kości. Objaw ustępuje około 5-7 dni po zabiegu. Siniaki nie sprawiają dużej bolesności. Bardzo często pod kolorem czy cieniami nie są nawet widoczne. Jednak w niektórych miejscach, najczęściej przy konturze możemy zauważyć delikatne zielone, niebieskie lub szarawe przebarwienia.

★ ZACZERWIENIENIA ★

Studio Tatuażu i Piercingu PROPAGANDA Poznań. Laserowe usuwanie tatuażu i makijażu permanentnego, salon piercingu, sklep z biżuterią, szkolenia i kursy z piercingu, covery tatuaży.

Zaczerwienienie jest reakcją skórną powstałą przez naruszenie tkanki oraz podrażnienie skóry. W trakcie wykonywania tatuażu, skóra jest kilkadziesiąt razy przemywana za pomocą ręcznika papierowego, w związku z czym powstałe w tym czasie tarcie przyczynia się zauważalnie do powstanie późniejszych zaczerwienień. Występuje praktycznie zawsze chociaż bywa często po niedługim czasie jest już prawie niezauważalne. Zwykle ustępuje całkowicie w około 48h. 

★ OPUCHLIZNA ★

Studio Tatuażu i Piercingu PROPAGANDA Poznań. Laserowe usuwanie tatuażu i makijażu permanentnego, salon piercingu, sklep z biżuterią, szkolenia i kursy z piercingu, covery tatuaży.

Opuchlizna powstaje przy delikatnej skórze oraz przy długich sesjach. Najczęściej możemy doświadczyć tego objawu w miejscach takich jak dłonie, stopy okolice kości. Należy mieć na uwadze, oszczędzanie tych miejsc. Przy tatuażach na dłoniach nie wykonywać czynności nadwyrężających dłoń, przy tatuażu na stopach ograniczyć spacery oraz uważać aby obuwie nie było zbyt ciasne. W zależności od umiejscowienia opuchlizna może ustąpić od 48h do nawet tygodnia po wykonaniu tatuażu.

★ ZGRUBIENIE KONTURU ★

Studio Tatuażu i Piercingu PROPAGANDA Poznań. Laserowe usuwanie tatuażu i makijażu permanentnego, salon piercingu, sklep z biżuterią, szkolenia i kursy z piercingu, covery tatuaży.

W miejscach blisko kości może dojść do zgrubienia konturu, jest to miejscowa opuchlizna – w tym czasie kontur może wydawać się krzywy, jednak to minie wraz z ustąpieniem objawu. Kontur, zwłaszcza grubszy, czasem puchnie także w okresach kiedy ciało naturalną tendencję do puchnięcia czy magazynowania wody. Przeważnie w okresie letnim przy bardzo wysokich temperaturach, a także wiosną w okresach pylenia i wszechobecnych roślin wysoko alergizujących.

★ ZGRUBIENIE KONTURU ★

Jeśli zauważysz u siebie któryś z poniższych objawów, niezwłocznie skontaktuj się z lekarzem:

  • obfite krwawienie z tatuowanego miejsca
  • zaropienie bądź objawy zakażenia
  • wysypka w miejscu wykonania wzoru
  • brak czucia w tatuowanym miejscu i okolicy
  • stan zapalny i owrzodzenie
  • ziarnistość skóry
  • atrofia mięśni, osłabienie mięśnia

Bez obaw – większość wymienionych powikłań nie ma prawa bytu przy zachowaniu odpowiedniej higieny po zabiegu, oraz przy wyborze dobrego, sterylnego studio tatuażu. Pozostałe objawy takie jak wysypka bądź ziarnistość spowodowane są reakcją alergiczną organizmu – chociaż odsetek uczuleń na tusze również jest niewielki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *