fbpx
Dlaczego warto zrobić laser przed coverem albo odświeżeniem tatuażu? Studio laserowego usuwania tatuażu Poznań. Laserowe usuwanie tatuażu poznań. Laserowe usuwanie makijażu permanentnego Poznań. Usuwanie brwi, ust, makijażu Poznań

Dlaczego warto zrobić laserowe usuwanie przed coverem tatuażu?

SPIS TREŚCI WPISU

Dlaczego przed przykryciem, odświeżeniem starego tatuażu lub makijażu permanentnego nowym wzorem warto zrobić kilka sesji laserowego usuwania tatuażu?

Przykrycie starego tatuażu nowym wzorem to popularna metoda, która pozwala na całkowite lub częściowe ukrycie istniejącego tatuażu a także odświeżenie koloru czy całości wzoru. Jednak przed przystąpieniem do wykonania nowego tatuażu tak zwanego coveru, zaleca się zrobić kilka sesji laserowego usuwania starego tatuażu – choć zaznaczamy, że nie w każdym przypadku jest to konieczne, to zdecydowanie otwiera więcej możliwości. Warto pamiętać, że usuwanie starego tatuażu laserem przed nałożeniem nowego wzoru może wymagać więcej czasu i kosztów, ale finalnie przynosi lepsze efekty końcowe. Dobrze wykonana sesja usuwania starego tatuażu tatuażu i makijażu permanentnego laserem pozwala na skuteczne usunięcie starego tatuażu i uzyskanie idealnego miejsca na nowy wzór.

Oto kilka powodów, dla których warto rozważyć usuwanie starego tatuażu laserem przed nałożeniem nowego wzoru.

Lepsze efekty wizualne

Stary tatuaż może wpłynąć na wygląd nowego wzoru, szczególnie jeśli nowy tatuaż jest mniejszy od starego, ba być jaśniejszy lub w innej kolorystyce. Usunięcie starego tatuażu laserem umożliwia wykonanie nowego tatuażu na rozjaśnionym wzorze lub czystej i gładkiej skórze, co pozwala na uzyskanie lepszych efektów wizualnych.

Uniknięcie konfliktu wzorów

Często zdarza się, że stare tatuaże nie pasują do nowego wzoru, co prowadzi do konfliktu wzorów i brzydkiego efektu końcowego. Usunięcie starego tatuażu laserem pozwala na wykonanie nowego wzoru bez interferencji starych linii i wzorów. Na głęboko wbitym ciemnym tribalu nie zrobimy portretu ani delikatnych wzorów.

Zapobieganie infekcjom

Usunięcie starego tatuażu laserem pozwala na uniknięcie problemów skórnych – ponieważ stary tatuaż może być wykonany wątpliwej jakości tuszem, przez co jest bardziej narażony na infekcje i choroby skóry w przypadku otwierania skóry na nowo i wprowadzania kolejnych warstw tuszu. To samo dotyczy tego, gdy pod skórą jest już dużo tuszu a my dokładamy jeszcze kolejne warstwy – w najlepszym przypadku znacznie wydłuży to gojenie.

Zwiększenie trwałości

Nowy wzór, który jest nałożony na tatuowaną już wcześniej skórę, może nie trzymać się tak dobrze, jakby było to na czystej skórze. Z biegiem czasu stary tusz może się przebijać spod nowego wzoru lub też organizm zacznie odrzucać nowe pigmenty. Usunięcie starego tatuażu laserem pomaga usunąć także wszelkie nieprawidłowości starego wzoru, które mogły wpłynąć na trwałość nowego tatuażu.

Ograniczenie bólu

Jeśli nowy projekt nakładany jest na stary tatuaż, to sam zabieg tatuowania może być o wiele bardziej bolesny niż na czystej skórze. Wpływ ma na to najczęściej ilość warstwy tuszu znajdującego się już pod skórą. Usunięcie starego tatuażu laserem może zmniejszyć ból i dyskomfort podczas nałożenia nowego wzoru.

Minimalizacja ryzyka alergii

Często zdarza się, że tatuaże wywołują alergie? Często, jeśli wykonane są niewiadomego pochodzenia barwnikami. Prawie nigdy, gdy robione są przez doświadczonych tatuatorów z użyciem najlepszej jakości tuszy. Jednakże, w przypadku nakładania nowego wzoru na stary tatuaż, pod skórą barwniki ulegną zmieszaniu – nowy ze starym. Co za tym idzie, może to wywołać reakcje alergiczne, nawet jeśli stary wzór wcześniej nie wykazywał oznak uczulenia. Przed nałożeniem nowego tatuażu warto upewnić się, że skóra jest wolna od starych pigmentów, które mogą reaktywować alergię, lub przynajmniej zostały one w większej części usunięte z organizmu.

Poprawa zdrowia skóry

Niepoprawnie wykonane tatuaże mogą przyczyniać się do trwałego uszkodzenia skóry lub wywoływanie długofalowych problemów skórnych, szczególnie jeśli są one robione w miejscach, gdzie skóra jest cieńsza lub bardziej wrażliwa. Usunięcie starego tatuażu laserem pomaga zregenerować uszkodzoną skórę i wyeliminować możliwe obciążenia, co poprawia jej ogólny stan i zdrowie.

Możliwość dokładnej korekty

Usunięcie starego tatuażu laserem umożliwia dokładną korektę kształtu i wielkości nowego tatuażu, co jest szczególnie ważne w przypadku bardziej skomplikowanych wzorów.

Uniknięcie powstania blizn

Zabiegi laserowego usuwania tatuażu są znacznie mniej inwazyjne niż inne metody usuwania, takie jak chirurgiczne wycinanie lub usuwanie chemiczne – dlatego same po sobie nie pozostawiają blizn. Usunięcie starego tatuażu laserem pozwala uniknąć sytuacji, w której poprzez podwyższoną delikatność skóry w miejscu starego wzoru, w czasie wykonywania nowego tatuażu dojdzie do większych uszkodzeń i późniejszych zbliznowaceń.

Ostateczna decyzja

Usunięcie starego tatuażu laserem pozwala na podjęcie ostatecznej decyzji co do nałożenia nowego wzoru. Często decyzja o nałożeniu nowego tatuażu jest impulsywna i może prowadzić do nieodwracalnych zmian. Usunięcie starego tatuażu laserem pozwala na podjęcie świadomej decyzji, co do przyszłych zmian na skórze, umożliwia wybór zupełnie innego rodzaju wzoru – na przykład delikatne portrety, kwiatowe cieniowane motywy, czy po prostu inne projekty, których położenie na ciemny stary tatuaż, byłoby niemożliwe.

Podsumowując, usuwanie starego tatuażu i makijażu permanentnego laserem przed nałożeniem nowego wzoru pozwala na uzyskanie lepszych efektów wizualnych, minimalizuje ryzyko infekcji i alergii, poprawia zdrowie skóry oraz umożliwia dokładną korektę kształtu i wielkości nowego tatuażu. Warto jednak pamiętać, że usuwanie tatuażu tatuażu i makijażu permanentnego laserem wymaga czasu i kosztów, a liczba sesji laserowych zależy od wielu czynników, takich jak wielkość i kolor tatuażu oraz rodzaj skóry.

Zapraszamy na zabiegi laserowego usuwania tatuażu i makijażu permanentnego.
Studio Propaganda Tattoo&Piercing Poznań.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *