fbpx
Jakie wyróżniamy metody usuwania tatuażu? Studio laserowego usuwania tatuażu Poznań. Laserowe usuwanie tatuażu poznań. Laserowe usuwanie makijażu permanentnego Poznań. Usuwanie brwi, ust, makijażu Poznań

Jakie wyróżniamy metody usuwania tatuażu – skuteczne czy nieskuteczne?

SPIS TREŚCI WPISU

Tatuaże są popularne na całym świecie, w dzisiejszych czasach wykonuje się je bardzo często – ale zdarza się, że po czasie ich posiadacze chcą je usunąć. Najczęściej jest to wina złego wyboru salonu i wykonanie tatuażu u niedoświadczonej osoby, dlatego najlepiej myśleć wcześniej – ale cóż, jeśli już się zdarzy, na szczęście nie trzeba amputować. Istnieje kilka metod usuwania tatuażu i makijażu permanentnego, jednak nie wszystkie są skuteczne i bezpieczne. W tym artykule opiszemy najpopularniejsze metody usuwania tatuażu.

Laserowe usuwanie tatuażu

Laserowe usuwanie tatuażu jest jednym z najskuteczniejszych sposobów na usunięcie tatuażu. Podczas zabiegu laserowego, emitowane są impulsy światła o odpowiedniej długości fali, które docierają do pigmentów tatuażu i rozkładają je na mniejsze cząsteczki. Następnie organizm sam usuwa je z ciała. Zabieg jest bezbolesny, a jedynie odczuwalny jest lekki dyskomfort. Do usunięcia tatuażu potrzebne są zazwyczaj kilka sesji zabiegowych, a ich ilość zależy od wielkości i koloru tatuażu. Zachęcamy do przeczytania naszych artykułów o tym „jak działa laser pikosekundowy”, „czym jest laser pikosekundowy” i „dlaczego laserowe usuwanie tatuażu to najlepsza metoda”.

Metoda mikropigmentacji

Metoda mikropigmentacji polega na wprowadzeniu pigmentu w skórę za pomocą specjalnej igły – w zasadzie zabieg ten przebiega tożsamo z tatuowaniem. Podczas usuwania tatuażu, igła wprowadza pigment o kolorze skóry, bardzo zbliżony lub nawet jaśniejszy, który maskuje kolor tatuażu. Ta metoda nie usuwa całkowicie tatuażu, ale sprawia, że staje się on mniej widoczny. Do tej metody można by było zaliczyć również blackwork, jednak tu nie ma za bardzo mowy o usuwaniu tatuażu jako takiego, co maskowanie istniejącego wzoru czarnym tuszem. Po zagojeniu można tatuować jasne / białe wzory na czarnej powierzchni.

Chirurgiczne wycięcie

Chirurgiczne wycięcie tatuażu polega na usunięciu tatuażu za pomocą skalpela. Ta metoda jest bardzo bolesna i pozostawia blizny. Ponadto, nie każdy tatuaż może być usunięty tą metodą, ponieważ są one zbyt duże lub znajdują się na zbyt delikatnych miejscach na skórze. Ta metoda podlega pod skaryfikację, więc musi być wykonana przez doświadczonego bodymodyfikatora. Jest ona wyłącznie dla osób, która chciałyby iść w kierunku skaryfikacji lub mają przemyślany plan na przykrycie później powstałej blizny.

Chemiczne usuwanie tatuażu

Metoda chemicznego usuwania tatuażu polega na nałożeniu na tatuaż kremu zawierającego substancje chemiczne lub wstrzyknięcie ich pod skórę – substancje te rozkładają barwniki tatuażu. Ta metoda jest dość skuteczna, jednak prowadzi do podrażnień skóry, czas gojenia jest niebotycznie długi a także pozostawia ona widoczne blizny w ponad 3/4 przypadków. W naszym salonie z uwagi na wszystkie skutki niepożądane nie wykonujemy chemicznego usuwania tatuażu.

Domowe sposoby

Istnieją liczne porady dotyczące usuwania tatuażu za pomocą domowych sposobów, takich jak ścieranie tatuażu papierem ściernym, masowanie go solą, sokiem z cytryny lub olejem. Niestety, większość z tych metod jest bardzo niebezpieczna i prowadzi do trwałych uszkodzeń skóry, praktycznie zawsze pozostawiając rozległe i widoczne blizny – ścierasz tatuaż, zdzierasz skórę – oraz skutkuje bardzo poważnymi problemami zdrowotnymi typu zakażenie. Z uwagi na własne zdrowie, zdecydowanie odradzamy korzystanie z samodzielnych sposobów usuwania tatuażu.

Jak widać istnieje dużo metod usuwania tatuażu, jednak większość jest zbyt inwazyjna aby je stosować.

Zapraszamy na zabiegi laserowego usuwania tatuażu i makijażu permanentnego.
Studio Propaganda Tattoo&Piercing Poznań.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *